Stało się. Pokrycie Twojego ukochanego fotela zetknęło się z Twoją ulubioną, poranną kawą. A może tapicerowana kanapa miała bliskie spotkanie z lodami, jedzonymi przez dzieci w trakcie oglądania bajek?

Oczywiście, że w pierwszym odruchu chcesz ratować swój mebel. Chwytasz za kuchenną gąbkę, podstawiasz pod kran, zwilżasz plamy i trzesz ile sił. Stop! To najlepsza metoda na ich rozmazanie, przeniesienie cząsteczek brudu w głąb materiału pokrywającego fotel czy kanapę oraz pozostawienie lepkiej substancji, która będzie przyciągała kurz, sprawiając, że z czasem miejsce po plamie zacznie przypominać kolorem ścierkę do podłogi.

Naturalnie, możemy wówczas nakryć mebel kolorowym kocem i zadbać o to, aby ciekawscy goście nie zaglądali pod niego, zaintrygowani tym oryginalnym elementem wystroju. Jeśli jednak zależy nam na sofie, czy tapicerowanym krześle, to nie tędy droga.

Czyszczenie tapicerki meblowej to zadanie dla profesjonalistów. Na czym ono polega? Specjalista najpierw usunie kurz urządzeniem o dużej mocy. To konieczne, aby nie wetrzeć pyłu pomiędzy wątek i osnowę materiału. Następnie wykonawca usługi czyszczącej dobierze odpowiedni środek chemiczny. To jasne, że płyn świetnie radzący sobie z usunięciem moczu zwierzęcego nie sprawdziłby się na plamy z kawy, czy wina!

Teraz pora na wtarcie środka w tapicerkę – jest to niezbędne, aby gromadzący się w niej brud mógł się dokładnie rozpuścić. W tej chwili będziemy mogli zaobserwować fachowca, jak z zegarkiem na ręce dokładnie sprawdza czas działania płynu. To niezbędne, aby nie przerwać zbyt wcześnie procesu rozpuszczania, ale też nie narażać pokrycia na zbyt długie działanie środka chemicznego.

Po upływie odpowiedniego czasu nasz specjalista przystąpi do usuwania rozpuszczonych zabrudzeń z obicia mebla. Z pomocą przyjdzie mu woda, którą urządzenie wypłukuje brud, jednocześnie go pochłaniając. Jeszcze tylko kontrola czystości i powtórzenie całej procedury tam, gdzie będzie to konieczne. I czyszczenie tapicerki meblowej gotowe!

Written by radosnaszkola.org.pl

Leave a Comment