Działania business Intelligence opierają się na zbieraniu ważnych danych. Bez danych nie można będzie wykonać żadnego zadania.  Dane muszą być rzetelne i potrzebne do analizy. Wszystko musi być sprawdzone, bo wtedy dane są wartościowe i na ich przykładzie będzie można wdrożyć zmiany. Najważniejsza jest efektywność przedsiębiorstwa, dlatego ma to ogromne znaczenie dla rozwoju.  Trzeba się znać na tym jak tę całą wiedzę i wszystkie informacje przekształcić w coś wartościowego i potrzebnego firmie. Do wykonania tego zadanie potrzebna nam jest hurtownia danych, bez którego nic nie się uda.  Z nazwy możemy wywnioskować, że będzie to ogromna baza danych, w której znajduje się mnóstwo informacji. Te informacje będą pochodziły ze wszystkich komórek, departamentów czy działów. Jest tego bardzo dużo i teraz trzeba wiedzieć jak to poukładać i coś z tego stworzyć.  Analizy można dokonywać na każdym szczeblu czy to finanse czy sprzedaż.

Korzyści z korzystania z hurtowni danych

Szybszy dostęp do informacji pozwala na łatwiejsze podejmowanie korzystnych dla firmy decyzji.  Mamy większą kontrole nad danymi i można wszystko sprawdzać na bieżąco. Większa część raportów jest zautomatyzowana, co pozwala na zaoszczędzenie bardzo dużej ilości czasu.  Ustala się jedno źródło danych, które dzięki temu są rzetelne i sprawdzone. W ten sposób eliminuje się niepewne dane z niepewnych źródeł, które mogą wprowadzać w firmie jedynie niepotrzebny chaos. Na to nikt nie ma czasu, bo trzeba działać szybko i sprawnie.

Written by radosnaszkola.org.pl

Leave a Comment