W dzisiejszych czasach aparycja jest sferą, w którą dużo inwestujemy. Zdrowa, młoda i szczupła sylwetka to jedne z pożądanych cech. Aby uzyskać taki wygląd, wiele zależy od tego, jaki styl życia prowadzimy.

W pogoni za pracą, codziennymi sprawami oraz czasem na rekreację, często nie mamy jak przygotować zdrowych posiłków. W tym aspekcie możemy skorzystać z fachowej pomocy, jaką niosą cateringi dietetyczne.

Catering dietetyczny – przykładowe rodzaje diet

Cateringi dietetyczne stanowią coraz bardziej popularną formę odżywiana. Gałąź ta rozrosła się na tyle, że dziś możemy wybierać spośród wielu różnorodnych diet oferowanych przez ten rodzaj usług.

1. Dieta bez ryb

Ten rodzaj diety polega na całkowitym wykluczeniu z codziennego menu ryb oraz owoców morza. Cateringi zapewniają tu posiłki bez tych produktów, a ponadto eliminują składniki wyprodukowane na ich podłożu, np. sos rybny. Niedobór kwasu Omega-3 kompensuje się składnikami roślinnymi. Odpowiednia dla wszystkich, którzy nie preferują smaku ryb lub mają alergię o tym podłożu.

2. Dieta sokowa

Dieta sokowa polega na spożywaniu określonych soków przez cały dzień. Soki te są tak skomponowane, by móc całkowicie zastąpić regularny posiłek. Cechuje je różnorodność smaków i składników z uwagi na priorytet dostarczania organizmowi odpowiedniej dawki witamin i minerałów. Odpowiednia dla osób chcących zredukować zbędne kilogramy, jak również przeprowadzić detoks organizmu.

3. Dieta sirtfood

Dieta sirtfood polega na:

  • ograniczeniu liczby posiłków stałych (nie eliminacji wszystkich)
  • ograniczeniu spożywanych kalorii
  • włączeniu do codziennego menu soków przyspieszających metabolizm
  • zastąpieniu niektórych posiłków tymi sokami

Dzięki zmanom żywieniowym stosowanym w tym cateringu, możemy sukcesywnie spalać tkankę tłuszczową i redukować masę ciała.

4. Dieta DASH

Dieta pudełkowa DASH jest odpowiednia dla osób walczących lub pragnących podjąć profilaktykę przed chorobą nadciśnienia tętniczego. Bogata w potas, reguluje wydolność układu krążenia, a także pełna jest produktów świeżych i możliwie najmniej przetworzonych.

Catering dietetyczny – zalety

Jak widać, catering dietetyczny może być elastyczny i dopasowuje się do indywidualnych potrzeb klienta. Pomocny jest nie tylko w zachowaniu pięknej sylwetki, ale również stanowi pomoc dla osób borykających się z różnymi chorobami. Ponadto, jest to również optymalna opcja dla wszystkich tych, którzy posiadają wysublimowane preferencje żywieniowe. Oszczędza w dodatku cenny czas.

Written by radosnaszkola.org.pl

Leave a Comment