Jeżeli jesteś osobą pracującą w firmie, która języka angielskiego używa w codziennym kontakcie ze współpracownikami, a nieraz brakuje Ci słów aby dokładnie wyrazić swoje myśli i spostrzeżenia na dany temat, to warto pomyśleć o podjęciu wyzwania angielski kurs b2.

Angielski kurs b2

Każdy rozwój w pracy otwiera nam drzwi do lepszych zarobków, ciekawszego stanowiska, a może nawet i awansu! Warto pomyśleć o tzw. rozwoju osobistym pomimo tego, że szef nie wywiera na nas nacisków abyśmy podnosili swoje kwalifikacje zawodowe. Wyobraźmy sobie co nam może dać fakt lepszej znajomości języka angielskiego w pracy?

  • Oprócz tego, że łatwiej i szybciej pójdzie nam praca,
  • warto pomyśleć o możliwości zdobycia dodatkowej premii, ze względu na lepszą wydajność, albo pomoc w trudnej sytuacji.

Takie zdarzenia losowe nie są zależne od nas, ale warto być przygotowanym na te niespodzianki. Ponieważ od nas zależy, czy kiedy nadarzy się okazja, my będziemy posiadać narzędzia oraz umiejętności pozwalające na rozwiązanie wyzwania.

Kolejną ciekawą kwestią rozwoju osobistego jest fakt, że nikt nas nie będzie prosił o rozwijanie umiejętności. Jeżeli sami o tym nie pomyślimy, to w najlepszym wypadku nic się nie zmieni w naszym życiu, a w najgorszym stracimy pracę, a na nasze miejsce przyjdzie ktoś lepiej wykwalifikowany. Zdawać się może dziwne, ale nieraz utrata pracy staje się dopiero motorem do samokształcenia.

W Stanach Zjednoczonych jako normalny proces przyjmuje się w myśleniu, zmianę pracy co ok 7 lat. Czemu?

  • Żeby zmienić środowisko,
  • otworzyć się na zmiany,
  • zacząć wymagać od siebie więcej i nie popadać w rutynę.

Nie proponuję rzucenia pracy! Tym bardziej w dobie pandemii, ale warto zyskać dodatkowe umiejętności wraz z certyfikatem potwierdzającym je. Taki mały krok w stronę zmiany, może w przyszłości stać się wielkim krokiem dla zmiany naszego życia na lepsze. Niech fakt posiadania większej ilości czasu, poprzez zaistniałą sytuację pandemii i nakładanych na nas zakazów wychodzenia z domu, nie będzie czasem ogłupienia i znudzenia, ale czasem do zmian na lepsze. Zobaczmy pozytywne strony izolacji. Możemy czas który zmarnowalibyśmy w sklepie na włóczeniu się po galerii bez celu i wydawaniu pieniędzy na kolejną parę niepotrzebnych butów, przeznaczyć na podwyższenie swojej szansy na lepsze jutro!

Written by Mati

Leave a Comment