Jeśli przedszkole znajduje się w centrum zatłoczonego miasta to jakość powietrza będzie tam bardzo niska. Smog zabija mnóstwo osób w Polsce, dlatego trzeba temu przeciwdziałać. Dziecko, które jest w przedszkolu dużo biega, bawi się i krzyczy, dlatego wdycha bardzo dużo zanieczyszczonego powietrza. Stawiając na oczyszczacz powietrza do przedszkola pomagamy dziecku w oddychaniu. Nie możemy pozwolić na to żeby nasze dziecko przez te kilka godzin w przedszkolu było narażone na zanieczyszczenia. Minie jeszcze dużo czasu zanim zaczniemy palić w piecach nie węglem tylko będziemy do tego używać gazu albo prądu. To, dlatego w każdym przedszkolu oczyszczacz jest bardzo potrzebny i dyrekcja powinna o to zadbać. Nie ma nic ważniejszego jak zdrowie naszego dziecka.

Objawy wdychania smogu przez nasze dziecko

Najbardziej narażone są drogi oddechowe, dlatego jeśli zauważymy, że dziecko ma obrzęk, który po przebywaniu w przedszkolu się nasila to znak, że może to być spowodowane zanieczyszczonym powietrzem.  Bardzo często przy tej okazji zwiększa się ilość śluzu w nosie i dziecko ma nosek cały czas zapchany.  Zdarza się też tak, że dziecko, które dużo biega i się bawi ma w pewnym momencie duszności.  To może powodować zamykanie się dróg oddechowych i jest bardzo, ale to bardzo niebezpieczne. W tym czasie mózg naszego dziecka będzie niedotleniony, a to może powodować ciężkie uszkodzenia i trzeba temu przeciwdziałać.  Mózg dziecka się rozwija i takie niedotlenienie będzie dla niego szkodliwe. Nawet, jeśli jest chwilowe to powoduje wiele problemów.  Nie wszystko widzimy gołym okiem, dlatego nie zdajemy sobie sprawy z zagrożeń, jakie występują. Według badań mało, które przedszkole ma czyste powietrze i to nawet, jeśli jest gdzieś na wiejskich terenach. Zastosowanie wydajnego oczyszczacza powietrza daje bardzo dobre efekty i nasze dziecko będzie mniej chorowało i będzie się o wiele lepiej czuło, a na tym każdemu rodzicowi czy wychowawcy powinny najbardziej zależeć. Zdrowia nikt dziecku nie zwróci, dlatego trzeba o nie dbać zawczasu.

Written by radosnaszkola.org.pl

Leave a Comment