W naszych czasach mało kto ma na tyle wolnego czasu, aby móc poświęcać się swoim pasjom czy doskonalić swe umiejętności. Jednak jeżeli chodzi o język obcy, to bez problemu uda nam się wygospodarować parę minut w ciągu dnia, aby stale się szkolić. Jak? To wcale nie takie trudne!

Czytaj i słuchaj po angielsku 

Na to przecież zawsze mamy chwilę w ciągu dnia, szybki przegląd prasy czy słuchanie muzyki, choćby w drodze do pracy. Dlatego warto wybierać tylko anglojęzyczne utwory, bo w ten sposób nie tylko będziemy mieć stale kontakt z językiem, ale przy okazji wpadną nam nowe słówka. To samo z czytaniem, zamiast informacji na polskich portalach, warto zacząć robić przegląd również tych angielskich. Opcji jest dużo, a nie zajmuje to przecież dużo czasu. 

Otaczaj się językiem 

Jak? to też proste! Można zmienić w telefonie ustawienia na język angielski Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ , w ten sposób będziemy mieć styczność z językiem za każdym razem kiedy sięgamy po telefon. Warto zmienić język również na portalach społecznościowych, przecież każdy z nas korzysta z Facebooka, twittera czy Instagrama. Te dwa ostatnie profile możemy też wykorzystać do śledzenia kont, na których codziennie umieszczane są nowe słówka, zwroty czy cytaty, które będą nam wpadać w oczy za każdym razem podczas przeglądania tablicy. Proste, prawda? I wcale nie zajmuje dużo czasu! Na każdym z tych portali możemy też prowadzić wymianę zdań na różne tematy, oczywiście w języku angielskim. 

Dni, w których posługujemy się tylko językiem angielskim 

Wydaje się być trudne, ale przecież nie ma rzeczy niemożliwych! Jeżeli nie mamy możliwości rozmawiać z kimś po angielsku cały dzień, wystarczy choćby parę godzin. Można ustalić, że np. w niedzielę w określonych porach do komunikacji używamy tylko języka angielskiego, oczywiście potrzebna jest do tego druga osoba, która zna ten język przynajmniej w stopniu komunikatywnym. Jeżeli nie mamy takiej pod ręką, to od czego jest internet? Bez problemu znajdziemy różne portale czy fora, na których jest możliwość rozmowy czy wideo rozmowy. Znalezienie osoby chętnej do rozmowy, nie będzie więc trudne. 

Written by radosnaszkola.org.pl

Leave a Comment