Zima to wyjątkowy okres w ciągu roku, kiedy pielęgnacja naszego ciała powinna być szczególna. Nie tylko osoby o delikatnej i wrażliwej cerze są w tym czasie narażone na duże różnice temperatur, a także niekorzystne warunki pogodowe, takie jak mróz i wiatr. Wysuszające działanie ogrzewanych oraz klimatyzowanych pomieszczeń również nie pomaga, dlatego dobrze jest wyposażyć się na ten czas w odpowiednie kosmetyki, które pozwolą naszej skórze cieszyć się dobrą kondycją przez całą zimę.

Na dworze zimno, w domu – gorąco. Takie gwałtowne zmiany temperatur nie służą naszej skórze. Dodatkowe niekorzystne działanie mają takie czynniki, jak śnieg, deszcz, wiatr czy mróz. Skóra jest wtedy narażona na utratę wody oraz nadmierne przesuszenie. Szczególnie dotkliwie będą odczuwać to osoby, których cera należy do grupy wrażliwej lub naczynkowej. Piekący ból, zaczerwienienie oraz nadwrażliwość skóry mogą być nieznośne.

Właśnie dlatego pielęgnacja skóry w tym okresie jest szczególnie ważna. Na szczęście Drogeriadlaciebie.pl to miejsce, w którym każda osoba spragniona dobrych jakościowo i skutecznych kosmetyków, znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Na zimowe dni najlepiej sprawdzi się krem o działaniu natłuszczającym. Jego skład powinien obejmować takie pozycje, jak wazelina, parafina, oliwa lub wosk pszczeli. Naturalne składniki będą chronić warstwę rogową oraz płaszcz hydrolipidowy skóry, a kosmetyki tego rodzaju dostępne są w konkurencyjnych cenach.

Nie wolno zapominać o tym, że zimą również niezbędna jest ochrona przed promieniowaniem UV. W mieście skuteczny okaże się krem o współczynniku SPF między 5 a 15, z kolei w miejscach, gdzie mocno odbija słońce, na przykład na popularnych zimą stokach narciarskich – od 30 do 50.

Drogeriadlaciebie.pl oferuje także szeroki wybór produktów przeznaczonych do nawilżenia i pielęgnacji wysuszonych ust, na które niekorzystnie działa mróz, a następnie zwilżenie przez ślinę. W regeneracji ust zbawienne okażą się kosmetyki, w których składzie znajduje się na przykład miód. Na przemarźnięte, narażone zimą dłonie najlepiej stosować wyroby z olejkiem rycynowym. Pielęgnacja skóry podczas chłodnych dni wcale nie musi być trudna, jeśli wiemy, po jakie kosmetyki sięgnąć. W drogerii internetowej każdy znajdzie produkt odpowiedni dla siebie, przeznaczony do zróżnicowanych typów skóry oraz części ciała, charakteryzujący się dobrym i przemyślanym składem, a także szybkim i skutecznym działaniem, które zostało potwierdzone przez zadowolonych klientów.

Written by Mati

Leave a Comment