Tarta jest daniem, które zwykle kojarzy się z potrawami na słodko. Jednak tarta na słono to doskonały pomysł na obiad. Można ją przyrządzić z dowolnym nadzieniem – mięsem, warzywami, rybą, grzybami lub serem. Można serwować je na ciepło i na zimno. Jest to też świetny sposób na wzbogacenie naszej diety w warzywa. Przepisy na tarty są różne, ale ciasto przygotowuje się zawsze tak samo.

Podstawowymi składnikami ciasta jest mąka pszenna, masło, jajko, zimna woda i sól. Mąkę należy posiekać z masłem i solą, a następnie dodać jajko i wodę. Z tych składników zagniatamy kruche ciasto, które powinno poleżeć w lodówce przez około godzinę. W tym czasie można przygotować nadzienie. Ochłodzone ciasto wałkuje się i umieszcza w formie. Pieczenie trwa około 15 minut w piekarniku nagrzanym do temperatury 180 stopni. Jakie nadzienie wybrać do naszej tarty? Można przygotować wersję z łososiem, szpinakiem i serem mozzarella lub camembert. Upieczony spód należy schłodzić. Szpinak myjemy, suszymy i podgrzewamy na patelni. Doprawiamy pieprzem i gałką muszkatołową. Ser kroimy w cienkie plastry. Łososia można skropić sokiem z cytryny. Następnie przygotowujemy sos z dwóch jajek i 100 ml śmietanki kremówki. Składniki rozkładamy na cieście i zalewamy sosem. Pieczemy przez 40 minut. Można też wykorzystać inne nadzienia, na przykład ser feta z dodatkiem ziół i cukinię pokrojoną na cienkie plasterki.

Dla miłośników potraw mięsnych sprawdzi się przepis z wykorzystaniem mięsa mielonego z dodatkiem czosnku i cebuli. Warto dodać do tego przepisu pieczarki lub inne grzyby, a nawet sos pomidorowy, dzięki czemu powstanie tarta na słono a la bolognese. Co ważne, przepisy na tarty są rozmaite, a ich wykonanie proste, dlatego też potrawa ta powinna często gościć na naszych stołach.

Written by radosnaszkola.org.pl

Leave a Comment