Małe mieszkanie to nie tylko mniej sprzątania, ale i pewne ograniczenia. Przede wszystkim powierzchniowe. Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem osobnej sypialni, ale nie masz pojęcia, jak ją urządzić, to ten artykuł pozwoli Ci wyremontować przytulny kat do spania, w którym znajdzie się miejsce na łóżko i inne niezbędne meble.

Małe mieszkanie to nie tylko mniej sprzątania, ale i pewne ograniczenia. Przede wszystkim powierzchniowe. Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem osobnej sypialni, ale nie masz pojęcia, jak ją urządzić, to ten artykuł pozwoli Ci wyremontować przytulny kat do spania, w którym znajdzie się miejsce na łóżko i inne niezbędne meble.

Jak urządzić mikro sypialnię?

Oszacuj, ile miejsca masz do dyspozycji. Taka kalkulacja pozwoli Ci sprawdzić, jakie meble będziesz mógł postawić w sypialni i jakiej wielkości łóżko jest Ci potrzebne. Kolejny krok to kolor ścian i wybór podłogi. Do miejsca, w którym wypoczywamy i śpimy, najlepiej wybierać ciepłe, pastelowe barwy, działające kojącą na nerwy. Paletę takich kolorów na pewno znajdziesz w sieci. Co dalej?

Kluczowe jest łózko. Powinno znaleźć się w sypialni nawet kosztem szafek nocnych lub komody. Na przykład łóżka Toruń, charakteryzują się pięknym designem, bardzo przytulnym wzornictwem i przede wszystkim ogromną wygodą. Dopasują się do większości nowoczesnych, skandynawskich lub nawet industrialnych sypialni.

Jak zagospodarować niewielką przestrzeń?

Jeśli kosztem wygodnego, zdrowego dla kręgosłupa i snu łóżka, musisz zrezygnować, np. z komody warto rozważyć inne opcje. Jeśli układ pokoju pozwala, zainwestuj w jedną, wielką szafę, która zajmie całą ścianę sypialni. To sprawi, że znajdziesz miejsce na wszystkie swoje przedmioty, a dodatkowe sprzęty nie będą już potrzebne.

Zastanów się, czy nie możesz umieścić łóżka przy oknie. Wtedy, powiększając powierzchnię parapetu, zyskasz mikro stolik nocny na lampkę i drobiazgi. Od zewnętrznej strony łóżka postaw malutki stolik, o niewielkiej wysokości. Na dzień wsuniesz go pod wypoczynek lub złożysz i schowasz do szafy.

Jakie materac wybrać?

Materac dostosuj do swoich potrzeb. Powinien być idealny i wygodny. Musi zapewnić nie tylko zdrowy sen, ale i komfort dla kręgosłupa. Jeśli nie wiesz, na jaki model materaca się zdecydować, warto pooglądać oferty internetowych sklepów. Znajdziesz tam ogromny wybór materaców spełniających oczekiwania nawet najbardziej wymagających i niezdecydowanych osób.

Written by radosnaszkola.org.pl

Leave a Comment