Zastanawiasz się nad goleniem brzytwą, a może dostałeś ją w prezencie? Nie wiesz, czy jest to praktyczny i wygodny sposób na dbanie o zarost? Z dzisiejszego artykułu dowiesz się jak się golić brzytwą i na co zwrócić w trakcie tej czynności uwagę.

Brzytwa – jak ją używać

Ta metoda golenia wymaga zastosowania innych kosmetyków niż w przypadku współczesnych golarek, czy też maszynek elektrycznych. Twoja twarz musi zostać odpowiednio przygotowana, by golenie było przyjemne i skuteczne. Cały proces można opisać w kilku krokach:

  1. Na samym początku przyłóż do twarzy ciepły ręcznik, by otworzyć pory i zmiękczyć zarost.
  2. Teraz nałóż na twarz specjalny olejek do golenia – nada on brzytwie lepszego ślizgu i przy okazji odżywi skórę twarzy.
  3. Kolejnym krokiem jest przygotowanie mydła do golenia – używaj do tego pędzla do golenia, do momentu aż uzyskasz porządną konsystencję.
  4. Okrężnymi ruchami pędzla nałóż pianę na całą twarz – zmiękczy on jeszcze bardziej zarost, dzięki czemu unikniesz zacięć.
  5. Zwilż brzytwę ciepłą wodą.
  6. Przyłóż ją do twarzy pod kątem 30 stopni i zacznij golenie zgodnie z kierunkiem, w jakim rośnie Twój zarost.
  7. Ponownie nanieś pianę, ale tym razem gol się w kierunku przeciwnym, czyli pod włos.
  8. Na zakończenie przyłóż do ogolonej twarzy zimny ręcznik – w ten sposób zamkniesz pory.

Sama brzytwa nie wystarczy – potrzebne akcesoria

Żeby dokładnie, bezpiecznie i komfortowo się ogolić, musisz zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria. Nie są one zbyt drogie, a ich przydatności nie można przecenić. Brzytwa zawsze musi być ostra, dlatego trzeba regularnie używać ostrzałki. Dzięki temu Twoja skóra wolna będzie od podrażnień, a ryzyko zacięcia będzie minimalne – takie brzytwy kupisz tutaj: https://barbersupply.pl/cat-pol-1214553936-PRODUKTY-DO-GOLENIA-Brzytwy-i-maszynki-do-golenia.html

Po drugie potrzebujesz dobrej jakości pędzla do golenia. Jak już wiesz, potrzebny on jest do stworzenia i rozprowadzenia piany. Najlepsze modele wykonane są z naturalnego włosia. Dokładnie tak samo, jak te używane przez naszych dziadków i ojców. Przyda cię się także miseczka, w której będziesz ubijał pianę.

Kosmetyki do golenia za pomocą brzytwy

Ostatnim elementem wyposażenia faceta golącego się za pomocą brzytwy są kosmetyki. Powinieneś zaopatrzyć się w olejek oraz mydło do golenia, a także w tradycyjną wodę po goleniu na bazie alkoholu. Wszystkie te produkty pomogą Ci uzyskać idealnie gładką twarz bez podrażnień i irytujących zacięć.

Wszystkie wspomniane w tym artykule akcesoria i kosmetyki oferuje sklep Barbersupply.pl, który ma w swojej ofercie setki produktów dla brodaczy oraz dla mężczyzn, którzy dbają o swój zarost i go pielęgnują.

Written by Mati

Leave a Comment