Stosowanie zdrowych kosmetyków jest jednym z najlepszych sposobów na poprawę stanu skóry. W sytuacji, kiedy nie do końca wiemy, jak zacząć przygodę ze zdrowymi kosmetykami, najlepiej wybrać kosmetyki naturalne oraz ekologiczne. Pierwsze zakupy mogą być trudne, ponieważ nie do końca wiadomo, jakie środki wybrać. Z każdą kolejną wizytą w sklepie jest jednak łatwiej. Jak zatem wybrać naturalne kosmetyki i na co zwracać uwagę?

Na co zwracać uwagę i jak wybierać kosmetyki naturalne

Pierwszym krokiem przy wyborze kosmetyków jest oczywiście określenie tego, czego naprawdę potrzebujemy. Jakie kosmetyki nas interesują przed wizytą w drogerii lub sklepie internetowym? Czy chcemy kupić kosmetyk do pielęgnacji twarzy, ciała lub włosów? A może szukamy naturalnej alternatywy dla stosowanych wcześniej kosmetyków? Najczęściej na zakupy decydujemy się wtedy, kiedy stosowany wcześniej kosmetyk się kończy. Nie zawsze jednak jest to najlepsze rozwiązanie, a już szczególnie wtedy, kiedy chcemy spróbować nowego środka. Najlepiej porównać dwa (lub więcej) kosmetyków, które rozważamy do dalszego stosowania i dokonać wyboru dopiero po wyciągnięciu wniosków. Jest to bezpieczniejsza opcja, jednak zawsze możemy zakupić całkiem nowy produkt po skończeniu jednego kosmetyku i zacząć eksperymentować z różnymi kosmetykami. Przed zakupami powinniśmy się również zastanowić, jakie rezultaty chcemy uzyskać dzięki zastosowaniu kosmetyków. W przypadku zakupów kremu do twarzy musimy zastanowić się, czy szukamy preparatu nawilżającego, regeneracyjnego, czy odżywczego? Im więcej pytań zadamy sobie przed rozpoczęciem poszukiwaniu kosmetyki, tym łatwiej będzie znaleźć pasujący kosmetyk. 

Czy jesteśmy uczuleni na jakiś składnik

Trzeba również pomyśleć o swoich alergiach. Czy mamy stwierdzone uczulenie na jakiś konkretny składnik? Do najczęściej spotykanych uczuleni zaliczamy uczulenia na aloes, rumianek oraz na olejki eteryczne np. cynamonowy, lawendowy, eukaliptusowy, miód, pyłek pszczeli, nagietek. Istotną kwestią jest także to, ile możemy wydać na konkretny kosmetyk, ponieważ zwiększenie lub obniżenie budżetu może rozszerzyć, lub zawęzić możliwości. Trzeba pamiętać, że na cenę wpływa pochodzenie, opakowanie i dobranie składników. Warto jeszcze zwrócić uwagę, że niektórzy producenci przywiązują ogromną wagę do opakowania i designu produktu. Przed wyborem powinniśmy więc również zastanowić się, czy zależy nam na tym, jak wygląda opakowanie, w którym znajduje się kosmetyk. Aby ułatwić sobie wybór. warto najpierw wydzielić kilka produktów i następnie wybrać ten, który jest nam bliższy: pod względem składu, certyfikacji, zapachu, opakowania i oczywiście ceny.

Written by Mati

Leave a Comment