Alkomat to bardzo czułe i precyzyjne urządzenie, które służy do badania poziomu stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu. Współczesne analizatory wydechu to produkty nowoczesne o ergonomicznej konstrukcji i wygodzie użytkowania. Posiadają jednak różne parametry techniczne. Rynek oferuje bardzo bogatą ofertę modeli dlatego wybór odpowiedniego alkomatu nie jest wcale taki prosty. W zależności od wyposażenia alkomaty mogą być przeznaczone dla służb mundurowych, zakładów pracy, instytucji i użytkowników indywidualnych. Jaki wybrać alkomat do użytku osobistego? Dowiesz się z poniższego artykułu.

Jak wybrać dobry alkomat do swoich potrzeb

Bardzo dobrym wyborem jest dobry alkomat z sensorem elektrochemicznym. Tego rodzaju czujnik jest sercem alkomatu i najważniejszym jego elementem. Od rodzaju wbudowanego sensora uzależniona jest dokładność wyników pomiarowych. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ od precyzyjnego i trwałego czujnika zależy wiarygodność badań. Niezawodność pomiarów to cecha, która powinna charakteryzować dobrej jakości alkomat. Powinien on być także wyposażony w szereg przydatnych funkcji, takich jak licznik pomiarów, system sygnalizacji dźwiękowej informującej o początku i końcu pomiaru, stanie baterii i uszkodzeniu sensora. Takie alkomaty tylko w sklepie Alcofind.eu.

Dlaczego warto wybrać alkomat z sensorem elektrochemicznym

Urządzenie wyposażone w czujnik elektrochemiczny jest najlepszym wyborem do użytku osobistego. Taki tester alkoholu ma bardzo wiele zalet. Jest wyjątkowo czuły i daje miarodajne wyniki badań. Ponadto jego dużą zaletą jest mniejsza częstotliwość kalibracji, niż w przypadku alkomatów z czujnikiem półprzewodnikowym. Te ostatnie należy poddawać procesowi adiustacji co pół roku lub po 100-200 przeprowadzonych badaniach, zaś alkomaty z sensorem elektrochemicznym wystarczy kalibrować od roku do 18-miesięcy lub po 500-1000 wykonanych pomiarach. Oznacza to, że urządzenia elektrochemiczne są dłużej żywotne i bardziej precyzyjne.

Dobry alkomat – jakie modele są godne uwagi

Znakomitym wyborem są alkomaty koreańskiej marki Alcofind, renomowanego producenta Da-Tech. Testery alkoholu od tej firmy cechują się najwyższą jakością wykonania i bardzo dokładnymi pomiarami, które nie mają sobie równych. Na uwagę zasługuje modele Alcofind AF-35 Premium, AlcoFind Polaris i AlcoFind Expert, które idealnie nadają się do indywidualnych potrzeb. Wszystkie te modele mają wbudowany wysokiej klasy sensor elektrochemiczny o stabilnym działaniu i przedłużonej żywotności i dają bardzo precyzyjne wyniki pomiarowe.
Można je nabyć w atrakcyjnej cenie w sklepie Alcofind.eu.

Written by Mati

Leave a Comment