Odkurzacze samosprzątające to coraz częściej wybierany sprzęt przez wszystkich, którzy chcą zachować w domu porządek, ale niekoniecznie lubią samodzielnie sprzątać lub po prostu brakuje im na to czasu. Współczesne odkurzacze roboty skutecznie zadbają o usunięcie z powierzchni podłóg wszelkich zanieczyszczeń, kurzu i piasku, pozostawiając podłogę czystą, nawet jeśli jest ona pokryta dywanami czy wykładzinami. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając tego typu urządzenia?

Jak działają odkurzacze samojezdne?

Odkurzacze samosprzątające mają stosunkowo prostą zasadę działania. Są wyposażone w szybko obracającą się szczotkę, która zbiera śmieci do wbudowanego w odkurzacz pojemnika. Okrągły kształt odkurzaczy powoduje, że posiadają one również dwie boczne szczotki, które umożliwiają usunięciu brudu z kątów pomieszczeń. W zasadzie jedynym obowiązkiem posiadaczy tego typu urządzeń jest regularne oczyszczanie pojemnika ze zgromadzonych zabrudzeń. W przypadku tzw. odkurzaczy inteligentnych, ich obsługa jest zredukowana do absolutnego minimum. Polega wyłącznie na wprowadzeniu niezbędnych ustawień, zaprogramowaniu urządzenia po jakich pomieszczeniach ma się poruszać i wyznaczenie godzin, w których opuszcza ono bazę. Możliwe jest ich dokonanie nawet za pośrednictwem specjalnych aplikacji dedykowanych na smartfony i tablety, dzięki którym zarządzamy pracą odkurzacza nawet będąc poza domem – kup już dziś na: https://wdomu24.pl/46-roboty-odkurzajace

Na co zwrócić uwagę kupując robota sprzątającego?

W ofercie sklepu internetowego wdomu24.pl znajdują się odkurzacze takich marek, jak ZACO, ILIFE, Dibea czy Trifo, w różnym zakresie cen i zaawansowaniu funkcji technicznych. Wybierając je, zwracajmy przede wszystkim uwagę na system nawigacji, w jaki zostały wyposażone, sposób obsługi, czas pracy i ładowanie, czujniki czy filtry. Warto także wybrać urządzenia, które nie tylko poradzą sobie z usuwaniem brudu z samych podłóg, ale skutecznie wyczyszczą również dywany czy wykładziny z zalegających w nich drobinek brudu, kurzu czy włosów pozostawionych przez zwierzęta. Urządzenia o dużej sile ssącej, wyposażone w turboszczotki wyczeszą brud i kurz z niskich dywanów i wykładzin, natomiast odkurzacze pozbawione turboszczotki, z samą ssawą, zapobiegną wplątywaniu się włosów, a ich konserwacja będzie jeszcze prostsza.

Written by radosnaszkola.org.pl

Leave a Comment