Niemal każda osoba chociaż raz w życiu piła czarną kawę, która jest wyjątkowo pobudzająca i pomaga we właściwym funkcjonowaniu. Jeśli nie przepada się za kawą czarną, należy rozważyć zakup zielonej kawy, która posiada właściwości odchudzające.

ZIELONA KAWA – CZYM DOKŁADNIE JEST

        Zielona kawa pochodzi z tych samych ziaren co klasyczna – jej ziarna jednak nie zostały poddane procesowi palenia, dzięki czemu ziarna zachowały swój zielony kolor. Istotna jest również informacja, że kawa zielona posiada nieco mniej kofeiny niż kawa palona.

KAWA ZIELONA – CZY JEST WARTA UWAGI

         Jeśli planuje się zakup i w późniejszym etapie całkowitą zamianę kawy palonej na zieloną należy zapoznać się z informacjami o jej właściwościach oraz składzie. Kluczowym składnikiem kawy zielonej jest kwas chlorogenowy – posiada właściwości przeciwutleniające, czyli hamuje rozwój komórek nowotworowych oraz opóźnia starzenie. Kawa tego rodzaju jest także dobra dla osób, które są na diecie – sprzyja odchudzaniu. Kwas chlorogenowy w niej zawarty działa też bakteriobójczo i przeciwgrzybiczo. Ponadto chroni wątrobę oraz zapobiega miażdżycy. Z pewnością kawa zielona jest produktem, który warto spróbować, nawet z uwagi na jej smak – jest on znacznie łagodniejszy oraz lekko kwaskowaty, często porównywany do smaku herbaty zielonej. Osoby nie lubiące takiego posmaku mogą dodać do niej mleko, cytrynę, a nawet cynamon.

KAWA ZIELONA – DLA KOGO

Optymalna ilość tego zielonego napoju to dwie filiżanki dziennie. Jest ona dobra dla osób, które:

  • nie cierpią na cukrzycę.
  • nie są w ciąży.
  • nie chorują na nadciśnienie tętnicze oraz inne choroby serca.
  • są powyżej 16 roku życia.

Spożywanie kawy zielonej w nadmiarze może prowadzić do rozmaitych schorzeń, np. cukrzycy lub stłuszczenia wątroby. Poza tym taki napar spożywany w dopuszczalnych ilościach jest jak najbardziej bezpieczny i korzystny dla zdrowia.

Podsumowując, kawa zielona jest dobra dla osób, które chcą dostarczać do organizmu nieco mniej kofeiny. Należy ją spożywać w dopuszczalnej dawce.

Written by Mati

Leave a Comment