Jesteś z Łodzi lub okolic i zastanawiasz się, która z tutejszych szkół językowych jest najlepsza? Mocnym kandydatem do tego tytułu jest AKCENT Centrum Języków Obcych. Składa się na to wiele czynników: ilość kursów do wyboru, doświadczenie, wykwalifikowani lektorzy oraz metody nauczania. To miejsce, które pomogło i wciąż pomaga wielu kursantom w opanowaniu obcego języka.

Najróżniejsze kursy językowe

Szkoła AKCENT uczy wielu języków: angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, rosyjskiego, francuskiego, włoskiego i portugalskiego. Nie zapomina również o obcokrajowcach w naszym kraju, którzy mogą przyjść na kurs języka polskiego (polish for foreigners). Oferta jest skierowana do osób w każdym wieku. Ośrodek organizuje kursy zarówno dla dzieci (nawet przedszkolaków!), jak i młodzieży oraz dorosłych. Oprócz tego, co roku odbywają się kursy wakacyjne, które w szybkim czasie pozwalają na swobodną komunikację w drugim języku. Istnieje także opcja organizacji szkoleń dla firm, których pracownicy potrzebują się zapoznać ze słownictwem i językiem konkretnej dziedziny lub branży.

Innowacyjna metoda nauki

Szkoła językowa w Łodzi idzie z duchem czasu. Ośrodek AKCENT oferuje zarówno zajęcia stacjonarne, jak i online. Te ostatnie cieszą się dużą popularnością. Pozwalają na uczestnictwo w zajęciach z różnych miejsc, bez straty czasu na dojazdy. Szkoła stawia przede wszystkim na komunikacje. Lekcje zupełnie nie przypominają tych szkolnych. Chodzi o to, aby było kolorowo i ciekawie. Stąd różnorodne materiały i angażujące tematy, które rozpalają kursantów do dyskusji. Stąd też tak wiele konserwacji: z lektorem, z kolegą z ławki czy na forum grupy. Zadaniem nauczyciela jest utrzymanie miłej i motywującej do pracy atmosfery. Wszyscy lektorzy są niezwykle kompetentni, przede wszystkim stawiają jednak na praktyczne aspekty nauki języka. Zajęcia odbywają się albo indywidualnie albo w małych grupkach. Większa ilość osób nie sprzyja skutecznej nauce.

W nauce języków nie chodzi o talent. Liczy się właściwa metoda. Szkoła językowa w Łodzi Akcent stawia więc na różnorodność – dzięki temu każdy kursant zaangażuje się w proces nauki i zauważy, że istnieją sposoby na szybkie i efektywne przyswajanie gramatyki lub słówek. Choć nauka języka obcego zawsze wymaga pracy, niemniej ważna jest postawa lektora oraz odpowiednie materiały. Dlatego warto postawić na szkołę, która w pełni zasługuje na tytuł najlepszej w Łodzi. Co więcej, dzięki zajęciom online, korzystać mogą z jej zajęć osoby z najróżniejszych zakątków Polski.

Written by Mati

Leave a Comment