Łóżko z baldachimem było kiedyś synonimem luksusu. W końcu najczęściej kojarzyło się z bogato zdobionymi, królewskimi komnatami, gdzie znajdowały się wyłącznie ekskluzywne sprzęty. Teraz jednak zakup łóżka z baldachimem nie wiąże się z tak wysokimi kosztami, dlatego większość osób może sobie na nie pozwolić. Pytanie tylko: czy taki model łóżka nadal jest modny, czy lepiej postawić na coś bardziej klasycznego i „zwyczajnego”?

Łóżko z baldachimem: czy warto?

Kiedy po wyszukaniu „łóżka Kraków” zdecydujemy się na model z baldachimem, musimy wziąć pod uwagę, że zdominuje on całe pomieszczenie. Jeśli nie chcemy, by łóżko stanowiło centralny punkt pokoju i ściągało na siebie maksimum uwagi, to lepiej wybrać coś znacznie prostszego.

Oczywiście łóżko z baldachimem to przede wszystkim efektowny wygląd. Może stanowić piękną ozdobę i zarazem uzupełnienie sypialni, nadając jej romantycznego, klimatycznego charakteru. Jednocześnie zapewni dodatkową prywatność w małżeńskim łożu. Ponieważ dostępne są też modele dziecięce, takie łóżko doskonale sprawdzi się szczególnie w pokoju małej dziewczynki. Możemy dzięki temu sprawić, że nasza córka poczuje się jak prawdziwa księżniczka. W lecie baldachim będzie pełnił jeszcze jedną funkcję: ochroni przed owadami i promieniami słonecznymi.

Jakie łóżko z baldachimem wybrać? 

Główną kwestią jest zwrócenie uwagi na to, z jakiego materiału został wykonany baldachim. Niegdyś używano np. weluru, który niestety jest ciężki, a przy tym stanowi prawdziwe siedlisko kurzu. Obecnie najlepsze baldachimy to te wykonane z tiulu, organzy, lnu czy też szyfonu. Są zdecydowanie lżejsze i bardziej przewiewne. Oczywiście każdy materiał trzeba regularnie prać – jest to szczególnie ważne, kiedy z łóżka korzysta alergik.

Łóżko z baldachimem to nie tylko estetyczne wyposażenie sypialni, ale także bardzo funkcjonalny produkt. Konstrukcja takiego łóżka jest zwykle bardzo solidna i przemyślana. Ramę zazwyczaj wykonuje się z drewna orzechowego lub wiśniowego (choć zdarzają się także metalowe). 

Ceny zaczynają się już od ok. 1000 zł, nie jest to zatem przesadny wydatek. Rozważając zakup łóżka z baldachimem, weźmy pod uwagę metraż pokoju – taki model nie sprawdzi się w niewielkich pomieszczeniach, ponieważ zbytnio je przytłoczy.

Written by radosnaszkola.org.pl

Leave a Comment