Jeśli projekt twojego domu obejmuje zagospodarowanie strychu na pomieszczenia użytkowe, na pewno rozważasz montaż okien dachowych oraz rolet zewnętrznych. W zależności od tego, czy pokrycie dachowe będzie wykonane z blachodachówki, czy z blachy trapezowej, musisz się zdecydować na odpowiedni rodzaj okien. Ten z kolei zależy od finalnego zakupu odpowiednich rolet. W tym artykule opiszemy krok po kroku, czym się kierować przy montażu okien dachowych i żaluzji.

Wybór okien dachowych – przewodnik

Jeśli na twoim dachu będzie położona blachodachówka, masz większe pole wyboru, jeżeli chodzi o rodzaj okien i ich umiejscowienie. Wiele osób decyduje się na okna obrotowe, ponieważ te mogą być uchylone, nawet gdy pada deszcz. To szczególnie komfortowe rozwiązanie, w letnie, duszne, ale deszczowe dni.

Następna decyzja to materiał, z jakiego te mają być wykonane. Drewno wygląda estetycznie i nietuzinkowo, na tle plastikowego krajobrazu okien, ale z drugiej strony wymaga więcej pracy konserwacyjnych. Najrozsądniejszym wyborem jest więc okno dachowe z tworzywa sztucznego.

Jak zamontować okno dachowe na pokryciu z blachodachówki?

Kładąc dach, na pewno zastanawiasz się, jak należy zamontować okno, by było to zrobione poprawnie i nie trzeba było wprowadzać zbyt wielu poprawek. Profesjonalny montaż okna przebiega w następujący sposób:

  1. Demontaż dwóch sąsiadujących arkuszy blachodachówki.
  2. Wycięcie łat w celu dostania się do izolacji.
  3. Przecięcie po przekątnej folii i wywinięcie jej na połać.
  4. Demontaż ocieplenia i wykończenia poddasza.
  5. Osadzenie okna dachowego i wykonanie izolacji oraz zamontowanie obróbki.

Jeśli twój dom jest w budowie i zastanawiasz się, gdzie kupić najlepsze poszycie, koniecznie sprawdź blachodachówka producent http://glinmet.pl/.

Montaż rolet zewnętrznych na oknie dachowym

W celu prawidłowego montażu rolety zewnętrznej, w pierwszej kolejności należy obrócić okno o 180° i wcisnąć bolce blokujące je w zawiasach. Teraz wysuwamy skrzydło okna i usuwamy oblachowanie go. W miejscu blachowania trzeba zainstalować prowadnice rolety, a na górze kasetę, w którą będzie wchodziła zwijana żaluzja. Na samym końcu montujemy obramowanie metalowe na dole i wstawiamy skrzydło okna. 

Written by radosnaszkola.org.pl

Leave a Comment