Na rynku kosmetyków pielęgnacyjnych warto zwrócić uwagę na mydło salicylowe. Przy regularnym stosowaniu możemy spodziewać się odblokowanych porów, zmniejszonych przebarwień oraz zwalczonych zaskórników. Będzie to zasługa właśnie kwasu salicylowego, który charakteryzuje się właściwościami:

  1. antyseptycznymi,
  2. ściągającymi,
  3. przeciwzapalnymi,
  4. antygrzybicznymi.

Dzięki temu, iż kwas salicylowy wnika w głąb mieszków włosowo-łojowych, możemy spodziewać się pięknie oczyszczonej skóry. Kosmetyk powinien również złuszczać martwy naskórek, a przy tym stymulować jego odnowę. 

Dla kogo mydło salicylowe?

Przede wszystkim mydło salicylowe warto polecić osobom ze skórą problematyczną. Przez charakter oczyszczający i antyseptyczny kosmetyk pomoże w walce z trądzikiem oraz niedoskonałościami. Efektywnie uspokoi również powstałe już zmiany. Osobom z cerą tłustą pomoże usunąć nadmiar sebum, a przy dłuższym stosowaniu, ureguluje jego ilość. 

Pozostałe typy skóry nie muszą się martwić. Kwas salicylowy w odpowiednim stężeniu należy do raczej delikatnych. Podrażnienia po jego używaniu zdarzają się bardzo rzadko. Posiadaczki cery suchej i mieszanej również mogą spróbować tego mydła, aby móc doznać efektu oczyszczonej skóry i zmniejszonej liczby zaskórników, z którymi walka jest bardzo ciężka. 

Czy mydło salicylowe nadaje się tylko na twarz?

Nie, jest zalecane również na skórę głowy przy problemach z łupieżem. Kwas salicylowy świetni oczyści skórę. W sytuacji łupieżu pstrego będzie świetnym wyborem. Dzięki właściwościom antyseptycznym i antygrzybicznym zwalczy drożdżaki.

Written by radosnaszkola.org.pl

Leave a Comment