Małe dziecko wymaga nieustającej opieki i troski dlatego tak ważne jest zapewnienie mu prawidłowych warunków do zdrowego rozwoju. Należy zaopatrzyć maluszka w dobrej jakości akcesoria do pielęgnacji i niezbędne tekstylia. Do jednym z najważniejszych elementów wyprawki noworodka należą miękkie i delikatne ręczniki kąpielowe. Kąpiel to bardzo ważna sfera pielęgnacji dlatego powinny być one wykonane z wysokogatunkowych tkanin i być specjalnie przeznaczone do wrażliwej skóry małego dziecka.

Jak wybrać najlepszy ręcznik dla małego dziecka

Przy wyborze ręcznika należy się kierować przede wszystkim jakością. Ręcznik dla niemowlaka powinien być dużych rozmiarów, najlepiej 100×100, ponieważ pozwoli na dokładne otulenie dziecka po kąpieli i zapewni mu przyjemne ciepło. Tekstylia tego rodzaju muszą być wykonane z dobrej jakości tkaniny, takiej jak wysokogatunkowa bawełna, gdyż jest ona miękka i delikatna w dotyku oraz dobrze chłonie wilgoć, co pozwala na szybkie osuszenie maluszka po kąpieli. Należy zwrócić uwagę czy ręcznik dla maluszka jest wyposażony w praktyczny kapturek, podszyty dżersejem. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ kapturek chroni delikatną główkę dziecka przed podrażnieniami i otula ją ciepłem.

Dlaczego warto wybrać ręczniki kąpielowe frotte

Takie ręczniki uszyte są z najlepszej jakości włókien bawełnianych, dzięki czemu są idealnym wyborem dla naszego dziecka. Gruba i miękka w dotyku frota przyjemnie otula ciało dziecka i szybko pochłania wodę, co sprawia, że dziecko wyciera się bardzo szybko. Użycie ręcznika nie powoduje żadnych podrażnień, a wręcz przeciwnie zapewnia prawdziwy komfort dla jego skóry. Tego rodzaju ręcznik dla niemowlaka jest dopasowany do specyficznych potrzeb skóry maluszka dlatego każda mama powinna w taki produkt zainwestować.

Czy takie ręczniki są dobre dla noworodków

Dziecko, które dopiero przyszło na świat wymaga wyjątkowej troskliwości i to we wszystkich sferach jego życia. Dotyczy to także kąpieli. Waffle Line to idealny wybór na ręcznik dla noworodka, ponieważ zapewnia higieniczne warunki po kąpieli, jest antyalergiczny i w pełni bezpieczny dla wrażliwej skóry maleńkiego dziecka tuż po urodzeniu. Doskonalej jakości włókna bawełniane chronią przed podrażnieniami i bardzo dokładnie absorbują wilgoć z jego delikatnego ciała. Oryginalny wygląd ręcznika o strukturze przypominającej wafelek nie tylko zapewni komfort po kąpieli, ale przyda naszemu maluszkowi uroczego wyglądu.
Ręczniki dla noworodków i niemowlaków powinny posiadać certyfikat Oeko-Tex Standard 100, gwarantujący ich najwyższą jakość.

Written by Mati

Leave a Comment