Malta jest kierunkiem wybieranym bardzo często przez Polaków. Wyspa oferuje wszystko, na co turystka zwraca uwagę. Mamy ciepłą wodę i wiele ciekawych miejsc do zwiedzania. To oznacza, że dla leżących na plaży jak i chcących odwiedzić wyjątkowe miejsca coś się znajdzie. Warto, zatem zaplanować wyjazd w to miejsce i wtedy przekonamy się jak tam jest? Jeśli chce się poznać jakiś kraj to warto odwiedzić jego stolicę. Tutaj stolicą jest Valletta, która oferuje nam malownicze ogrody i piękny punkty widokowe. Jest to bardzo stare miasto pełne kościołów, muzeów i pałaców. To wszystko można zwiedzić w jeden czy dwa dni. Wszystko zależne jest od tempa zwiedzania.  Na pewno Malta – co warto zobaczyć to pytanie, które zadaje sobie każdy turysta. Leżenie na plaży jest w porządku, ale nie każdy tak lubi.  Pierwszą stolica Malty było miasto Mdina i warto tam pojechać, żeby odpocząć. Nie ma tam ruchu kołowego i jest to miejsce idealne dla relaksu.  Można na chwile przenieść się do czasów średniowiecza i poczuć wyjątkowy klimat miasta. Ciasne uliczki, wyjątkowe miejsca to właśnie to piękne miasto, dlatego trzeba będzie zaplanować podróż do tego miejsca.

Inne wyjątkowe miejsca na Malcie

Miejscem, które warto odwiedzić jest wioska rybacka Marsaxlokk. W niedziele można tutaj na własne oczy zobaczyć targ rybny i będzie to naprawdę wyjątkowa atrakcje.  W sezonie w niedziele jest tam bardzo dużo ludzi, bo każdy chce zobaczyć tę atrakcje, która jest opisywana w przewodnikach. Woda jest turkusowa i piękna, dlatego na pewno przypadnie nam to miejsce do gustu. Jeśli chcemy popłynąć nieco dalej to warto wybrać rejs na wyspę Gozo. Jest tam wiele do zobaczenia, dlatego jeśli poznajemy Maltę to tam również trzeba się będzie znaleźć. Osoby, które kochają klify będą zadowolone, bo Malta ma ich bardzo dużo. Można podziwiać piękne widoki i można miło spędzić tam czas. Kolor morza, wiatr i skały to właśnie to, czego wiele osób szuka, dlatego warto będzie to zobaczyć na własne oczy i poczuć ten klimat.

Written by radosnaszkola.org.pl

Leave a Comment