Dywany to jeden z tych elementów wyposażenia, których na co dzień nie zauważamy, jednak bardzo przydają się do utrzymania ciepła w mieszkaniu czy też wytłumienia drewnianej podłogi. Obecnie na rynku jest tyle możliwości, że czasem ciężko znaleźć w tym ogromie produktów coś, co by nam odpowiadało. Jak zatem wybrać nowoczesny, ładny dywan do salonu czy sypialni? Na co warto zwrócić uwagę, kiedy nie możemy się zdecydować pomiędzy kilkoma wzorami, które nam się podobają?

Dopasuj wzór do wystroju wnętrza

Największym wyzwaniem przy wyborze nowego dywanu jest dostosowanie go do obecnego wystroju w pokoju, jaki planujemy nim przyozdobić. Wbrew pozorom nowoczesne dywany do salonu pasują nie tylko do bogatych aranżacji, jak w przypadku stylu prowansalskiego czy barokowego. Będą również idealnym wytłumieniem podłogi w przypadku pomieszczeń minimalistycznych czy industrialnych, a jeżeli dobrze poszukamy to znajdziemy również wzory imitujące rozłożone na panelach futro, co będzie dobrze współgrać ze stylem skandynawskim.

Lepiej wybrać dywan naturalny, czy syntetyczny?

Nowoczesne dywany do pokoju to nie tylko multum wzorów do wyboru, ale także szeroka gama materiałów. Możemy zdecydować się na naturalne włókno, jak np. wełna, lub wybrać wersję syntetyczną, dostępną np. poprzez sklep Topworld (https://www.topworld.pl/). Jest to dobra wiadomość zwłaszcza dla alergików, ponieważ łatwiej jest dobrać takie tkaniny, które nie mają niekorzystnego wpływu na nasze zdrowie. Dywany naturalne różnią się od syntetycznych także sposobem dbania o nie, w związku z czym możemy wybierać także opierając się o ten czynnik.

Różnica między krótkim, a długim włosem dywanu

W ostatnim czasie w gronie trendów aranżacji wnętrz znalazły się dywany z długim włosem, tzw. shaggy. Niewątpliwie ten rodzaj włókien robi wrażenie, a także jest miękki w dotyku i przyjemny dla bosych stóp, gdy chodzimy po domu bez kapci. Wybierając taki dywan musimy jednak liczyć się z tym, że wymaga on codziennej pielęgnacji i odkurzania, ponieważ w innym przypadku będzie świetnym miejscem na zbieranie się roztoczy, kurzu i brudu. To z kolei wpłynie nie tylko na jego wygląd, ale także nasze zdrowie. Jeżeli więc nie mamy czasu na to, aby codziennie odkurzyć dywan i zadbać o jego kondycję, zdecydowanie lepszą opcją jest zdecydowanie się na wersję z krótkim włosem.

Wybór dywanu powinien być podyktowany nie tylko naszymi upodobaniami i gustem, ale także jego praktycznością. Zwróćmy uwagę na to, z jakiego materiału wykonany jest upatrzony przez nas produkt, a także jak powinniśmy o niego dbać – dzięki temu dobierzemy najbardziej optymalny wariant.

Written by radosnaszkola.org.pl

Leave a Comment