Kolory i dekoracje nawiązujące do Francji

Propozycja z pewnością przypadnie do gustu każdej osobie interesującej się szeroko pojętą kulturą francuską. Jak już powszechnie wiadomo, Francuzi bardzo silnie przywiązują uwagę do tego, w jakim otoczeniu żyją na co dzień. Lubią otaczać się przedmiotami eleganckimi, choćby miały to być najskromniejsze gadżety pod słońcem. Urządzenie pokoju w stylu francuskim opiera się na detalach. Jak wiadomo, flaga francuska składa się z trzech kolorów, niebieskiego, białego i czerwonego. Z pomocą tych kolorów bardzo łatwo będzie zaaranżować okno. Biała, długa zasłona pośrodku, zawieszona na karniszu, a całości dopełniać będą dwie szarfy, zwoje materiału, właśnie w barwie niebieskiego oraz czerwieni. W ten sposób zaznaczymy obecność barw francuskiej flagi w naszej prywatnej przestrzeni. Meble w pokoju urządzonym w stylu znad Sekwany powinny być w jasnej tonacji. Przydadzą się więc różnego rodzaju szafki w kolorze miodowym. Będzie można zmieścić w nich ubrania i wszelkie drobiazgi. Wiszące regały z jasnych desek będą stanowiły doskonałe miejsce dla wyeksponowania naszych książek. Będzie można na nich umieścić także doniczki z najpiękniej wyhodowanymi roślinami domowymi.

Daleko od Francji, a jednak blisko…

Nastrój francuski w naszym prywatnym pokoju przybliżą nam także pamiątki oraz gadżety. Nie można zapominać w tym momencie o największych symbolach Paryża, wśród których bryluje oczywiście nieśmiertelna Wieża Eiffla. Można zaprezentować ją na najbardziej reprezentatywnej ścianie w pokoju w postaci kolorowej naklejki lub malowidła. Dzięki temu goście wchodzący do naszego pokoju od razu będą wiedzieli, że w tym miejscu nieprzerwanie panuje francuski klimat. Jeśli nie chcemy malowidła na ścianie, możemy postawić na tapetę w ciekawe motywy roślinne lub pozostawić ściany w barwie delikatnego błękitu, albo też czystej bieli, do której Francuzi są niezwykle przywiązani. Pamiątki z Francji w postaci figurek i bibelotów można ustawić w najbardziej reprezentatywnych miejscach, aby dopełniły całości stylizacji wnętrza.

Garderoba na modę francuską i nie tylko

Jak powszechnie wiadomo francuzki należą do najlepiej ubranych kobiet świata. Ich styl jest łatwo rozpoznawalny i kopiowany przez kobiety z różnych krajów. Cechuje go przede wszystkim elegancja, minimalizm, prostota ale też jakość wykonania. Kobiety we Francji starają się aby ich ubrania były doskonale skrojone i uszyte z jak najlepszych materiałów. Ponadczasową odzież uzupełniają eleganckimi i oryginalnymi dodatkami, zmieniając je w zależności od panującej mody lub też pory roku. Jest jeszcze coś co charakteryzuje francuskie kobiety – garderoba. Może to być jedynie pojedyncza szafa lub też odrębne pomieszczenie w dużym domu. Podstawą jest jednak przeświadczenie, że o ubrania trzeba należycie dbać aby posłużyły nam jak najdłużej, dlatego też odpowiednie miejsce do ich przechowywania powinna mieć każda kobieta. Przestronna szafa z lustrem będzie idealną alternatywą dla garderoby z prawdziwego zdarzenia, na którą niestety większość z nas nie ma miejsca w mieszkaniu w bloku. Odpowiednie rozmieszczenie półek i drążków pozwoli nam zmieścić całą naszą odzież bez obaw o wygniecenie lub odkształcenie się ubrań.

Written by radosnaszkola.org.pl

Leave a Comment