lub to jedno ze wspanialszych wydarzeń w życiu każdej kobiety. Panna młoda chciałaby w tym dniu czuć się wyjątkowo i wyglądać spektakularnie. Poszukiwanie idealnej sukni należy więc zacząć dużo wcześniej, by rozeznać się z obecnymi trendami i fasonami odpowiednimi dla danej sylwetki.

Panny młode mogą wybrać dla siebie nietypowe suknie ślubne lub jedne z podstawowych rodzajów, którymi są:

  • Suknia princessa (księżniczka)

Jest to suknia, która ma bardzo dopasowaną górę (talię i biust). Natomiast od linii bioder jest rozszerzona do samego dołu. Często posiada tiulowe warstwy, zdobienia, cekiny, czy brokat. Stosowane jet tu także francuskie cięcie, które wyszczupla i wydłuża sylwetkę panny młodej.

  • Suknia klasyczna

Występować może ona w dwóch wariantach, jako suknia dwuczęściowa, składająca się z gorsetu i spódnicy lub jednoczęściowa. Suknia klasyczna posiada idealnie dopasowany stan oraz szeroką spódnicę, najczęściej z kołem. Pod spodem znajduje się zwykle kilkuwarstwowa halka. Fason ten może występować z ramiączkami, jak i bez nich. Dobrze będą w nich wyglądać wysokie panny młode.

  • Suknia syrena (rybka)

Jest to fason, który bardzo podkreśla biodra. Dopiero od połowy uda lub kolan suknia syrenka zaczyna się rozszerzać. Góra jest mocno dopasowana. Jest ona idealna dla kobiet posiadających mocno zarysowaną talię i kształtne biodra.

  • Suknia empire

Suknia ta posiada stan odcięty zaraz pod biustem. Natomiast dół wykonany jest z lejącego się materiału. Fason ten może posiadać długi rękaw, średni lub ramiączka. Dobrze wyglądać w niej będą niskie panny młode, ponieważ optycznie wydłuży im sylwetkę.

Written by radosnaszkola.org.pl

Leave a Comment