Kiedyś alkomat kojarzony był z policyjną kontrolą. Obecnie jest on szeroko dostępny w sprzedaży. Korzystają z niego nie tylko służby mundurowe czy zawodowi kierowcy. Coraz większa liczba osób decyduje się na kupno urządzenia dla własnego użytku. Nie zawsze po udanej imprezie jesteśmy w stanie stwierdzić ze 100 procent pewnością, że jesteśmy trzeźwi. Dobry alkomat rozwiązuje więc problem. Aby jednak dawał wiarygodny pomiar, powinien być on regularnie kalibrowany i serwisowany.

Serwis alkomatów

Kalibracja to proces konfigurowania oprogramowania alkomatu, tak, aby dawał on precyzyjne pomiary. Powinna ona być wykonywana regularnie. Jak często? To zależy od konkretnego modelu. Oprócz tego, urządzenie może ulec czasem jakieś awarii lub uszkodzeniu. W wielu przypadkach usterkę da się jednak szybko naprawić. Wszystkie osoby, które mają wątpliwości co do działania swojego alkomatu, mogą zgłosić się do profesjonalnego serwisu, który sprawdzi i naprawi urządzenie, w razie takiej potrzeby.

Serwisy alkomatów

Udając się do serwisu alkomatów, warto wybrać sprawdzone i zaufane miejsce. Jednym z nich są placówki sklepu internetowego Kalibrujemy.pl. Poprzez stronę internetową zakupić dany model urządzenia. Następnie można go serwisować w różnych miejscach Polski. Nie ważne, czy potrzebna jest kalibracja alkomatu w Poznaniu, Gdańsku czy w Warszawie. Profesjonalny serwis znaleźć można w każdym z tych miast. Pracownicy placówek nie tylko kalibrują urządzenia, ale również oferują ich przegląd i naprawę. Warto udać się do punktu za każdym razem, kiedy z alkomatem dzieje się coś niepokojącego. Aby móc zaufać pomiarowi, urządzenie powinno być regularnie sprawdzane i kalibrowane przez specjalistę. Pracownicy firmy posiadają duże doświadczenie i niezbędną wiedzę w tym zakresie. W razie jakichkolwiek wątpliwości, warto ich pytać o informację czy radę. Serwis odbywa się sprawnie i bezproblemowo, dzięki czemu alkomat szybko wraca do właściciela. Oprócz tego, usługa świadczona jest w niewygórowanej cenie. Zapraszamy do naszego punktu w Poznaniu: https://www.kalibrujemy.pl/content/29-sklep-serwis-poznan
Alkomaty to urządzenia, które pozwalają nam podejmować trafne decyzje. Niestety, jazda w stanie trzeźwości to narażanie życia i zdrowia, zarówno swojego, jak i innych. Wystarczy kilka sekund, by przekonać się, czy nasz stan pozwala nam jechać. Aby jednak wynik był precyzyjny, urządzenie musi być odpowiednio skalibrowane. Dlatego alkomat warto od czasu do czasu przynieść do zaufanego serwisu, który sprawdzi jest stan i w razie potrzeby zmodyfikuje jego parametry tak, by działał on bez zarzutu.

Written by Mati

Leave a Comment