Każdy opiekun kota doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak wyjątkowe jest zwierzę z nim mieszkające. Koty potrafią mieć swoje bardzo indywidualne upodobania, niechęci i potrzeby żywieniowe. Może więc niejednokrotnie zdarzyć się, że popularna i polecana przez wiele osób karma zupełnie nie przypadnie mu do gustu lub problemy zdrowotne uniemożliwią jej przyjmowanie. Jakie są sprawdzone karmy dla kotów i co brać pod uwagę, dopasowując je do potrzeb naszych ulubieńców?

Karma bytowa dla kota


Karma dla kota nazywana bytową jest pożywieniem odpowiednim dla zwierząt nieobciążonych żadnymi schorzeniami. Można je więc podawać w sposób ciągły kotom, ponieważ zawierają wszystkie składniki odżywcze, witaminy i mikroelementy niezbędne do zdrowego życia, prawidłowego funkcjonowania i harmonijnego wzrostu naszych ulubieńców. Sprawdzona karma dla kota dystrybuowana przez sklep internetowy Weterynaryjny.pl to CALIBRA, dostępna w formie saszetek, puszek oraz karmy suchej w workach zawierających 2 i 7 kg. Każdy opiekun zdrowego zwierzęcia, bez większych problemów zdrowotnych, może wybrać ulubiony smak karmy CALIBRA dla swojego kota: zawierającą drób i wołowinę, łososia, jagnięcinę czy sam drób.

Karmy specjalistyczne dla kotów


Sklep Weterynaryjny.pl poleca również karmy dopasowane szczególnie do indywidualnych potrzeb naszych futrzastych domowników. Jednym z najczęstszych problemów, z jakim mogą się one zmagać, jest nadmierny wzrost apetytu, a co za tym idzie – wagi – u zwierząt poddanych sterylizacji. Nadmierna otyłość u kotów jest dla nich groźna szczególnie ze względu na spadek aktywności ruchowej i obciążenie ich stawów. Dlatego tak istotny jest odpowiednie dobranie karmy stworzonej specjalnie z myślą o zwierzętach sterylizowanych i podawanie jej w odpowiednio dobranych do rozmiarów i rasy kota porcjach. Kup już dziś na: https://weterynaryjny.pl/karmy-bytowe-c-4_18.html

Wśród karm polecanych dla kotów po zabiegach sterylizacji, niewychodzących czy o szczególnie wrażliwym układzie pokarmowym znajdują się popularne karmy marki Royal Canin czy Bozita. Mają one również formę karmy suchej lub mokrej, można więc dopasować ich smak uwzględniając indywidualne upodobania naszego kota.

Karmy weterynaryjne


Jeżeli u kota występują niepokojące objawy nasilające się po spożyciu posiłku, jak wymioty czy świąd i rany skóry, musimy skonsultować się z weterynarzem i wykonać badania w kierunku alergii pokarmowych. Coraz powszechniej występują one u zwierząt domowych, które w takich przypadkach muszą przyjmować karmy weterynaryjne eliminujące niepożądane składniki w kociej diecie. Są one dostępne zazwyczaj w lecznicach i gabinetach bądź w sprzedaży internetowej.

Written by radosnaszkola.org.pl

Leave a Comment