Jeżeli waszym ulubionym sposobem spędzania wakacji jest plażowanie to zapewne zainteresuje was ten artykuł. Wiadomo, że ciężko jest całe wakacje spędzić na plaży, ale można próbować. Kiedy już się nam to odrobinę znudzi, można wybrać się na jakieś wycieczki fakultatywne i pozwiedzać ciekawe miejsca. Można też w wakacje zrobić remont mieszkania, ale to chyba nie jest sposób spędzania wakacji, jaki większość ludzi preferuje. Jak wspomniano na początku, jeżeli lubicie spędzać wakacje nad morzem, na plaży, to z chęcią poznacie te kilka przydatnych tików.

Plażowy koszmar, czyli piasek

Zawsze zaczyna się tak samo. Piaszczysta, cudowna plaża. Piękne i bezchmurne niebo. Ciepła i czysta woda w morzu. Nic tylko wypoczywać. Rzucić koc na plażę, położyć się i odpoczywać. Na piaszczystej plaży jest zdecydowanie przyjemniej leżeć na kocu czy ręczniku niż na plaży kamienistej. Jest wygodniej. Zresztą nie tylko łatwiej jest rozłożyć ręcznik, łatwiej jest też wbić parawan, który osłoni nas przed wzrokiem ciekawskich plażowych współtowarzyszy. Ale niestety wadą piaszczystej plaży jest piasek. Wciska się on dosłownie wszędzie i sprawia, że plażowanie nie jest tak bardzo przyjemne jak mogłoby być.

To już ustalone, że piasek potrafi wcisnąć się w każdy zakamarek naszego ciała i naszych rzeczy. Na dodatek cały czas dziwnym trafem znajduje się na naszym kocu. Kiedy posmarujemy się kremem z filtrem, piasek przyczepia się do naszej skóry. I trzeba go co chwilę usuwać. Co i tak niewiele daje, bo pojawia się na nowo.

Aby tego uniknąć warto zamiast koca, zabrać ze sobą na plażę prześcieradło z gumką. Takie zwykłe, klasyczne prześcieradło z gumką. Będzie ono doskonale chroniło nasze miejsce do plażowania przed piaskiem. Wystarczy tylko w jego rogach umieścić jakieś większe przedmioty typu butelki z wodą, czy torby plażowe. Ochrona przed piaskiem na plaży gotowa. Nie wsypuje się nam do środka. Nie musimy się co chwilę z niego otrzepywać. Na prześcieradło można położyć koc, można położyć ręcznik. Trzeba tylko uważać, aby ścianki zrobione z prześcieradła nie opadły. Gdyż wtedy piasek wedrze się do środka. I to wszystko.

Słońce i klapki to złe połączenie

Chyba każdy z nas zna to uczucie, kiedy po opalaniu chcemy gdzieś się przejść. Czy to do plażowego baru, czy to do morza, czy chcemy wrócić do domu. Wkładamy stopy w klapki i… czujemy się jak na torturach. Klapki są tak nagrzane, czy mają pewnie temperaturę roztopionego metalu. To jest nie tylko bardzo niekomfortowe, to jest bardzo bolesne. Takie klapki mogą nawet podrażnić nasze stopy. Aby tego uniknąć wystarczy prosty trik. Klapki kładziemy podeszwami do góry. Tak, tylko tyle. Tak niewiele wystarczy, aby się nie nagrzały i abyśmy mogli bez przeszkód założyć je kiedy będziemy mieli ochotę. Można też zakopać je w piasku, ale to nie jest najwygodniejsze rozwiązanie.

Jak doskonale widzicie, nawet tak niewiele wystarczy, aby odpoczynek na plaży był wygodniejszy i przyjemniejszy. Warto wypróbować te sposoby.

Written by Mati

Leave a Comment