Dbanie o zdrowie pracowników jest bardzo ważne, dlatego każdy z nich powinien mieć ubezpieczenie. Załatwienie formalności z każdym pracownikiem osobno to nie jest najlepszy pomysł, bo zejdzie się przy tym bardzo długo, a my czasu często na to nie mamy. To, dlatego lepsze jest ubezpieczenie grupowe dla pracowników, których zatrudniamy. Wszyscy mają jedno ubezpieczenie i jedne warunki. Wtedy na pewno wszyscy są zadowoleni i co ważne bardzo skutecznie zabezpieczeni. W pracy nawet w biurze nigdy nie wiemy, co może się wydarzyć, dlatego bez takiego ubezpieczenia lepiej do pracy nie przychodzić. Im mamy trudniejszy zawód do wykonania tym szybciej trzeba się zainteresować takim grupowym ubezpieczeniem.

Ubezpieczenie grupowe jest bardzo opłacalne

Negocjując warunki dla większej grupy osób można stawiać na swoim.  Można w ten sposób otrzymać najkorzystniejsze warunki, które normalnie nie byłoby dostępne dla pracownika, który sam by poszedł do ubezpieczyciela żeby dowiedzieć się o składkach.  Koszt ubezpieczenia dla pracowników można będzie odliczać do przychodów firmy, co oznacza, że firma będzie płaciła mniejsze podatki. Z jednej strony pracownicy i firma są zabezpieczeni, a z drugiej strony jeszcze nie trzeba płacić takich wysokich podatków jak wcześniej. To nie wszystko, bo nie trzeba również wypłacać pośmiertnej odprawy, ponieważ tym zajmuje się ubezpieczyciel. To kolejny zysk dla firmy, dlatego warto się nad takim rozwiązaniem już teraz zastanowić. Wszędzie ważne są zyski, dlatego takie ubezpieczenie spełni nasze wymagania. Kandydat na pracownika, który wie, że pracownicy mają tutaj ubezpieczenie wie, że da się tutaj o ludzi. To na pewno zachęci go do wybrania tej firmy, a nie innej.  Pracownicy na nic nie mają czasu, dlatego dla nich taka forma ubezpieczenia grupowego to idealne rozwiązanie. Cieszą się, że ktoś w ich imieniu będzie te wszystkie formalności załatwiał, a oni mogą jedynie liczyć na zyski. Im lepsze będą warunki ubezpieczenia tym więcej zysków dla pracowników w firmie.

Written by radosnaszkola.org.pl

Leave a Comment