Jeśli na naszej skórze pojawiają się ropne krostki, a do tego towarzyszy nam ból gardła i gorączka to sygnał, że możemy mieć zakażenie paciorkowcem. Żadne suplementy diety nam tutaj nie pomogą, bo trzeba otrzymać silny antybiotyk. Tylko w ten sposób można uniknąć nawrotów choroby.  Do zakażenia może dojść paciorkowce grupy A, B lub D. Paciorkowiec przenosi się najczęściej droga kropelkową, czyli można się od kogoś nim zarazić. Pojawienie się paciorkowca sprzyja jedzeniu bardzo dużych ilości produktów, które zawierają mleko.

Rozpoznanie i leczenie choroby

Według badań do 10% zachorowań na gardło i migdałki spowodowane jest paciorkowcem. Można go mieć, ale nie musimy o tym wiedzieć. Wszystko zależne jest od rodzaju paciorkowca.  Jeśli nawracają nam bardzo często infekcje gardła to sygnał żeby przeprowadzić wymaz i to sprawdzić. Do lekarza trzeba się zgłosić bardzo szybko żeby można było badania przeprowadzić. Jeśli konieczne jest leczenie paciorkowca to będziemy przyjmować przez dziesięć dni antybiotyki.  To skraca czas trwania choroby i jej nawrotów. Nie ma innego sposobu na pozbycie się niechcianych bakterii z naszego organizmu.  Bardzo dużym ryzykiem jest paciorkowiec u kobiet w ciąży, ponieważ przenosi się to również na płód. Nie chcemy żadnych powikłań, dlatego warto przed planowanym zajściem w ciąże bardzo dokładnie się przebadać. Wyeliminujemy wszystkie zagrożenia i właśnie o to nam chodzi.  Po przeprowadzeniu antybiotykoterapii po jakimś czasie warto sprawdzić czy paciorkowiec zniknął.

Written by radosnaszkola.org.pl

Leave a Comment