Konopie medyczne, czyli takie, które zamiast psychoaktywnego THC mają w sobie prozdrowotne i dobroczynne CBD, stanowią podstawę wielu suplementów diety i zdrowych produktów żywnościowych. Jednym z nich jest herbata konopna – co warto o niej wiedzieć?

Herbata konopna – co to jest?

Herbata konopna sprzedawana jest w formie suszu z kwiatostanów i/lub liści konopii siewnych, pozbawionych substancji o działaniu psychoaktywnym. Herbatę taką zaparza się podobnie jak inne zioła lecznicze i można pić zarówno ciepłą, jak i schłodzoną.

Konopie medyczne – właściwości lecznicze

Konopie lecznicze zawierają mnóstwo antyoksydantów przyczyniających się do spowolnienia procesów starzenia się (również wewnątrz tkanek) oraz ważnych dla organizmu witamin i mikroelementów, takich jak choćby magnes, potas, sód czy fosfor. Przede wszystkim jednak, konopie medyczne mają w sobie dobroczynnie działające kannabinoidy. Substancje z tej grupy mają właściwości:

  • przeciwbólowe, również w bólach przewlekłych i mocnych,
  • przeciwzapalne,
  • przeciwnowotworowe,
  • neuroprotekcyjne,
  • łagodzące drgawki, nudności, lęki, napady depresji,
  • zmniejszające ciśnienie krwi,
  • zwiększające apetyt,
  • poprawiające jakość snu i samopoczucie.

Warto wiedzieć, że herbata konopna nie jest herbatą z marihuany! Marihuana to bowiem konopia indyjska, podczas gdy do produkcji leków, suplementów czy herbat leczniczych używa się konopii siewnej. Ta druga ma znacznie mniejsze stężenie kannabinoidów psychoaktywnych oraz odpowiednie proporcje CBD do THC.

Herbata konopna to suplement diety, który można traktować podobnie jak rumianek. Za jego działanie lecznicze odpowiedzialne są zawarte w konopii siewnej, z której jest produkowany kannabinoidy w odpowiedniej proporcji – mnogość ich zastosowań jest naprawdę imponująca.

Written by radosnaszkola.org.pl

Leave a Comment