Alkoholizm, jaki wpływ ma na organizm, jak sobie z nim radzić? Jak wspomóc regenerację organizmu na odwyku?

Walka z alkoholizmem, zmiany w diecie

Fizyczne objawy alkoholizmu związane są z wyniszczeniem organów wewnętrznych człowieka. Chociaż na pierwszy rzut oka możemy myśleć, że jeszcze nie nastały trwałe zmiany w naszym ciele, to warto zdawać sobie sprawę, że każda przesada nie jest dobra i zawsze dobija się na naszym zdrowi. Już Hipokrates mówił „jesteś tym co jesz”, więc idąc za słowami ojca medycyny warto pomyśleć o zmianie diety. Dla każdej osoby, która zmaga się z alkoholizmem zbawiennym będzie dieta wspierająca pracę wątroby. Warto oczyścić i poprawić jej wydajność poprzez :

  • jedzenie: imbiru, pieprzu czarnego, lukrecji,
  • picie herbat z: arcydzięgla, kocimiętki, mięty czy piwonii,
  • jedzenie lekkich potraw, nie obciążających wątroby,
  • zwiększenie ilości pitej wody w ciągu dnia do min. 2 l.

Taka dieta, nie tylko oczyści organizm z toksyn, ale poprawi również ukrwienie, co za tym idzie dotleni mózg i poprawi funkcje poznawcze, rozluźni nerwy, uspokoi i wyrówna poziom wyrzucanego cukru do krwi.

Ćwiczenia, a odwyk

Regularne ćwiczenia fizyczne w przypadku leczenia uzależnienia, mają nie tylko zająć nasz czas i głowę, ale również pomogą pobudzić krążenie. Pozwolą uwolnić się negatywnym emocjom, wypalą toksyczne substancje, wspomogą trawienie oraz poprawią nastrój. Wytworzą hormony szczęścia zwany endorfinami. Tutaj niezwykle skuteczne są ćwiczenia prowadzone w grupach, które mają za zadanie pomóc nam w obraniu celi życiowych, pokazaniu wzniosłych idei, sensu życia i mające inspirować do zmiany trybu życia na zdrowszy i wolny od uzależnień (np. joga).

Leki medyczne

Można też pomyśleć o zastosowaniu leku. Disulfiram to związek chemiczny, który wszyty pod pośladek powoduje, że organizm ma reagować alergicznie na spożycie alkoholu. Kwoty zabiegu nie są małe, ale warto poszukać promocji które zawierają w sobie fachową opiekę i oryginalny lek, aby nie pogorszyć swojego stanu zdrowia (np. https://www.poznan.alkomedica.pl/cennik.html#cena-wszywki-alkoholowej), takie rozwiązanie daje nam dodatkową motywację żeby nie wrócić do starych nawyków, które wyniszczają organizm.

Written by Mati

Leave a Comment