Jeśli chodzi o wycieczkę do Rumunii powiązaną z sezonem letnim, to raczej jest to ten strzał w dziesiątkę. Mowa tu dokładnie o tym, że ten kraj pod wieloma względami wygląda ciekawiej od krajów Europy centralnej lub północnej i co równie istotne tamtejsze tereny zachęcają do pieszych wycieczek. Problem może jedynie stanowić ta dość uboga zabudowa w rejonach wiejskich, ale i ona ma w sobie to coś. wiele znaczy też i to że taka wycieczka to głównie zmiana klimatu, czyli jest tam cieplej i panuje odmienna wilgotność powietrza i taka zmiana do pewnego stopnia ułatwia nam funkcjonowanie. Kluczowe znaczenie ma też i cała okoliczna roślinność, czyli gatunki, które raczej sobie nie radzą w północnych regionach Europy i dlatego ten kraj dla dość wielu wydaje się opcja atrakcyjną.

Inne wiele znaczące wzmianki

Ta lepsza wycieczka do Rumunii to nie musi być lot samolotem, choć i taki lot lokalnymi liniami lotniczymi jest dość tanim. Natomiast samo dojechanie busem jest opcją ciekawszą głównie ze względu na to, że potem takim busem można krążyć po okolicy, czyli zwiedzać te najbardziej atrakcyjne pod względem wizualnym zamki i inne niezwykle okazałe budowle. Niektórzy jadą do Rumunii własnym samochodem terenowym, czyli autem, w którego wnętrzu można spać. Tylko po to by pokonać ten najbardziej niedostępny teren, choć tego typu cel raczej ma niewielu. Zdecydowana większość jedynie spaceruje po górach Rumunii i to nie po to by było im trudno, tylko po to by zerknąć ze wzniesień na malownicze doliny, oraz po to by je fotografować. W tym konkretnym celu kraj ten odwiedza dość wielu turystów i co równie ważne to chodzenie po górach łączą z innymi formami turystyki, bo takie zwiedzanie jest tym najpopularniejszym. W kraju tym są też inne i mniej znane atrakcje, ale takowe przyciągają jedynie nielicznych zafascynowanych.

Problem związany z dojazdem

Atrakcyjna wycieczka do Rumunii to raczej nie problem, bo obecnie sieć dróg jest tą niezwykle rozwiniętą, czyli problematycznym może być jedynie dojazd do konkretnej atrakcji tą dość wąską górską drogą, z takową poradzi sobie jakieś auto terenowe, ale już bus może jedynie utknąć choćby w dość grząskim poboczu. Dlatego do wielu miejsc warto dojść do pieszo. Może i dla seniora takie dojście pieszo zazwyczaj stanowi problem, ale nie dla kogoś w średnim wieku, czy też dla osoby znacznie młodszej. Ten trudny teren stanowi wyzwanie dla wielu osób ze słabszą kondycją, ale nie dla tych przyszykowanych, czyli dla tych, którzy wiedzą czym jest wysiłek i intensywnie trenują.

Written by Mati

Leave a Comment