Do wypadków w Niemczech na drogach dochodzi bardzo często. Polacy są głównymi sprawcami takich wypadków, ponieważ jeżdżą bardzo nieostrożnie. To, że my jedziemy tak jak trzeba nie oznacza, że ktoś w nas nie wjedzie. Trzeba uważać, jeśli jesteśmy poza granicami kraju, bo jeśli wypadek będzie z naszej winy i nie mamy ubezpieczenia to czekają nas bardzo wysokie koszty. Trzeba będzie wezwać lawetę na miejsce, a niemiecka firma policzy nam za taką usługę bardzo dużo pieniędzy. Przy samochodzie, który nie jest wart zbyt dużo taka usługa może przewyższyć jego wartość. Co w takiej sytuacji zrobić? Jeśli potrzebna nam laweta Niemcy to nie bierzemy tej niemieckiej tylko dzwonimy do polskiej firmy, która obsługuje tamte trasy. W ten sposób otrzymamy tańsze usługi i na tym nam wtedy najbardziej zależy. Chcemy zapłacić, ale im mniej się da tym lepiej. Taka firma przyjedzie do nas bardzo szybko i samochód zabierze. Warto, zatem mieć namiary do takiej firmy od pomocy drogowej, bo nigdy nie wiemy czy nie trzeba będzie z nich skorzystać. Jeśli właśnie stoimy na drodze szybkiego ruchu w Niemczech to nie mamy zbyt wiele czasu na przeglądanie ofert firmy z lawetą. Tam podejmuje się decyzje bardzo szybko, co często oznacza, że wybierzemy kogoś niewłaściwego.

Sami wybieramy firmę z lawetą

Może nam się nie przyda namiar na taką firmę, a może się przyda? Warto być na to bardzo dobrze przygotowanym. Dzisiaj można znaleźć numer telefonu, który zapiszemy w kontaktach. Może my skorzystamy, a może znajomy albo ktoś z rodziny? Najważniejsze jest to, że jesteśmy na taką ewentualność przygotowani, bo to dla nas najważniejsze. Nie da się wszystkiego w swoim życiu przewidzieć, dlatego im lepiej się na to przygotujemy tym bezpieczniej będzie później. Firma po otrzymaniu telefonu od razu wysyła pracownika, który ma za zadanie zabrać nas z Niemiec. Jedziemy albo do niemieckiego warsztatu albo do polskiego. O tym, jaką decyzje podejmiemy będziemy się zastanawiać później. Teraz trzeba ten samochód jak najszybciej stąd zabrać.

Written by radosnaszkola.org.pl

Leave a Comment